Úvodní stránka » Apple novinky

Co je nového v tolik překvapivé spolupráci Applu a IBM?

2 října 2014 Autor: Matej Rumanovský

Koncem července tohoto roku ohlásili Apple s IBM exkluzivní partnerství, které obě firmy ohlašovali jako spolupráci na mnoha nových obchodních aplikacích a službách. Jako součást dohody začne IBM prodávat firemním zákazníkům zařízení s iOS, vyrábět iOS aplikace a poskytovat služby cloudu. Apple na oplátku nabídne novou AppleCare, přizpůsobenou speciálním potřebám podniku.

V novém rozhovoru pro Tech Pro Research, vedoucí v IBM Glenn Finch uvedl nové detaily ohledně této spolupráce, včetně toho, jak se podnikové aplikace IBM budou hodit do iOS ekosystému. Podle Finche vytvoří IBM stovky aplikací v několika odvětvích včetně softwaru pro finanční služby, telekomunikace a zdravotnictví. Dodal však, že zpětná vazba zákazníků bude hrát významnou roli v tvorbě těchto aplikací, a tedy budou přizpůsobovány jejich potřebám. Na službách, jakou je například AppleCare, budou společnosti pracovat společně.

Apple CEO Tim Cook a IBM CEO Virginia Rometty(ová)

Apple CEO Tim Cook a IBM CEO Virginia Rometty(ová)

První aplikace vydané pod touto novou spoluprací vyjdou už koncem podzimu, přičemž zbytek je plánovaný „vypustit“ v 2015. Obě společnosti chtějí také do konce roku vydat vylepšenou verzi AppleCare.

Zdroj: MacRumors


Štítky:, ,